Vítězslav Šodek

Uživatel:   nepřihlášen
úvodúvodInformace o oboru Elektronické počítačové systémyInformace o oboru StrojírenstvíInformace o oboru AdministrativaInformace o oboru Silniční dopravaHlavní obrázek

Na těchto stánkách  se budu snažit přinášet novinky v programování CNC strojů, nové způsoby obrábění apod.

SurfCam - s tímto CAM softwarem od firmy Surfware (USA) jsem přišel poprvé do styku v roce 2005, kdy popravě tento software za moc nestál. Jeho ovládání bylo dosti neohrabané. Po těch letech užívání prošel opravdu velkým rozvojem a stal se poměrně dobrým konkurentem ostatním Cam aplikacím vesvé třídě. Jistě je nelze přirovnávat např. Catii, WorkNC, či jiným gigantům, kteří jsou svým vývojem již o několik tříd vepředu. Není se čemu divit, že stejně jako výrobci automobilů zkouší neustále nové dodavatele i my jmes se rozhodli pro změnu CAM softwaru. Důvodů blo hned několik. Hlavním důvodem je že, hledáme soft., který bude možné zabudovat do prostředí, které je nám notoricky známé (SolidWorks), ve kterém modelujeme a umíle s ním více pracovat a hlavně jsme s ním spokojení. Druhým důvodem je, abychom byli schopni pružně programovat CNC stroje, které jsou na castě k nám.

Novým softwarem bude SolidCam, od kterého čekáme opravdu víc než poskytoval Surfcam. Od ledna vlastníme zápůjčku tohoto softwaru na rok zdarma a po vyzkoušení se rozhodneme jeké další kroky podnikneme.


Aktualizováno:   25. ledna 2011 20:26:38

Stránka byla zobrazena:   996x